ksiega

Pojawiły się zbliżone do Mojej Księgi Win opracowania. Widać rośnie zapotrzebowanie na taki produkt. Cieszę się jako autor, że nadążamy za światowymi trendami i to chyba nawet mamy tzw. "Added Value", bowiem nasze wydawnictwo zawiera elementy podręcznikowe i spore kompendium wiedzy, a nie tylko album kolekcjonerski.

Polecam natomiast nalepki do zdejmowania etykiet bo to te, które opisywałem w KW właśnie. Sprawdzone. Działają."

Zbigniew J. Wróbel


Marek Kondrat

„Polecam tę Księgę, gdyż....”

Dowiedz się więcej


January hr. Gościmski

... Bardzo mi się podoba konstrukcja tej Książki - Notesu.

Czytaj dalej


Zbigniew J. Wróbel

„ Księga Win ma ... pełnić rolę bedekera, czyli podręcznika „pierwszej pomocy...”

Czytaj całość


Zbigniew J. Wróbel o innych pasjach

„ Cygara … już samo słowo brzmi szlachetnie... i tchnie wielkim światem …”

Czytaj całość

Vademecum – napełnianie czar

Przemysł szklarski, a szczególnie specjalistyczne firmy typu austriacki RIEDEL (którego osobiście jestem zwolennikiem), Baccara, Christoflle, Rosenthal – Versace, Krosno huty kryształu i szkła Minexu etc. etc., zbudował ogromną ofertę kieliszków z wąskim przeznaczeniem do poszczególnych rodzajów win (bordeaux, burgund, chardonnay, białe, toscany, porto, madera, cherry, pinot – noir etc. ) i na dodatek w wersjach pojemnościowych rozmiarów M – L – XL.

Gdybyśmy poddali się temu dyktatowi przemysłu to kredens musiałby zastąpić salon i nie starczyłoby miejsca dla gości…

Toutes proportions gardees ( czyli wszystko winno mieć swoje proporcje).

Zdroworozsądkowo podchodząc do tematu w normalnym domu wystarczy jeden komplet wielkości L lub XL (tj. zwykłe: 400 – 650 ml pojemności) do win czerwonych i podobny do białych do tego zestaw smukłych jak nogi modelki, kieliszków do szampana czyli w ogóle win musujących (odwrócone piramidy stosujemy dziś raczej do szampańskich koktajli jak Kir Royale, Fizz Champagne czy A’la Tropicana lub ewentualnie margarity czy Martini bowiem słynne brzoskwiniowe Bellini i ekskluzywne Holunder Blatter Champagne*-Szampan z Hyczką- podaje się w smukłych) oraz jeszcze komplet małych kieliszków do cherry, porto lub madery ewentualnie „repusy” do grappy, którą dobrze wypić pomiędzy zmianą koloru win i przed ewentualnymi deserami jeśli serwowane będą icewine’y lub wina deserowe .

Przydają się też w domu Konesera przynajmniej dwa kieliszki someliera, aby w szczególnych przypadkach sporu mieć do czego się odwołać, odbyć sparing koneserski na kilku wybranych butelkach (degustując, a nie wypijając w całości !) z przyjacielem albo po prostu przygotować się merytorycznie przed nadchodzącym party…
decanting

CHCESZ WIEDZIEĆ WIĘCEJ?

Twitter Księgi Win

POLECAMY:

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą wyjazdu do regionu Bordeaux!
BORDEAUX – KRAINA WINEM PŁYNĄCA
bodeaux-map


Gorąco polecamy "moją Księga Win", jako unikalny prezent!
Księga jest dostępna w sieci sklepów CENTRUM WINA , w salonach Kondrat Wina Wybrane oraz oczywiście w sprzedaży wysyłkowej


Nasi partnerzy