ksiega

Pojawiły się zbliżone do Mojej Księgi Win opracowania. Widać rośnie zapotrzebowanie na taki produkt. Cieszę się jako autor, że nadążamy za światowymi trendami i to chyba nawet mamy tzw. "Added Value", bowiem nasze wydawnictwo zawiera elementy podręcznikowe i spore kompendium wiedzy, a nie tylko album kolekcjonerski.

Polecam natomiast nalepki do zdejmowania etykiet bo to te, które opisywałem w KW właśnie. Sprawdzone. Działają."

Zbigniew J. Wróbel


Marek Kondrat

„Polecam tę Księgę, gdyż....”

Dowiedz się więcej


January hr. Gościmski

... Bardzo mi się podoba konstrukcja tej Książki - Notesu.

Czytaj dalej


Zbigniew J. Wróbel

„ Księga Win ma ... pełnić rolę bedekera, czyli podręcznika „pierwszej pomocy...”

Czytaj całość


Zbigniew J. Wróbel o innych pasjach

„ Cygara … już samo słowo brzmi szlachetnie... i tchnie wielkim światem …”

Czytaj całość

Co znajdziesz w Księdze

Księga Win składa się z prostokątnych kart łatwo wymienialnych, którymi można dowolnie gospodarować np. nieużywaną już cześć –nazwijmy ją prozaiczną – wypiąć i wyrzucić lub odłożyć na półki lamusa.

Podzieliliśmy Księgę Win na działy według najpopularniejszych krajów winiarskich czyli: Francja – Bordeaux i Francja – Kraj, Włochy, Hiszpania, Europa oraz Nowy Świat ze wskazaniem na jego liderów czyli USA – Kalifornia, Australia, Nowa Zelandia, RPA, Chile, Argentyna.

Na stronach tytułowych tych rozdziałów umieściliśmy poglądowe mapki pozwalające łatwo umiejscowić regiony winne w naszej geograficznej świadomości oraz wskazaliśmy najpopularniejsze w tych regionach szczepy winne.

W drugiej części przygotowaliśmy podręczne Vademecum Konesera, gdzie według naszej najlepszej wiedzy i doświadczeniu umieściliśmy nieco użytecznej wiedzy uporządkowanej praktycznie aby z niej łatwo skorzystać na przykład podczas domowego przyjęcia – rozstrzygnięcia wątpliwości albo szukania tzw. „brakującej frazy, którą mamy na końcu języka”. Ileż to razy brakło nam stosownego słowa, określenia, nazwy….

Umieściliśmy tam także zestawienie najpopularniejszych szczepów z zaznaczaniem, w jakich krajach zwykle się je uprawia.

Tam też znajdziesz tabelę zapachów, jakie te szczepy generują do bukietu winnego.

Również tam zamieszczona została tabela słów: przymiotników, skojarzeń jakich doświadczeni winiarze używają w swoich wypowiedziach i opisach książkowo – medialnych do opowiedzenia kształtu, struktury, szaty, smaku czy bukietu wina.

W rozdziale Vademecum Konesera zamieszczamy też tabelę smaków, aby ułatwić sobie opisywanie wrażeń, jakie powstają w naszych ustach, oczywiście ze świadomością, że są one jednak mieszanką skojarzeń zapachowo – smakowych.

co_w_ksiedze

Twitter Księgi Win

POLECAMY:

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą wyjazdu do regionu Bordeaux!
BORDEAUX – KRAINA WINEM PŁYNĄCA
bodeaux-map


Gorąco polecamy "moją Księga Win", jako unikalny prezent!
Księga jest dostępna w sieci sklepów CENTRUM WINA , w salonach Kondrat Wina Wybrane oraz oczywiście w sprzedaży wysyłkowej


Nasi partnerzy